بهترین عکس ها

جمعه 18 اردیبهشت 1388

خدمت سربازی کاهش یافت

نویسنده:   

HTML clipboard

 5487 5487خدمت سربازی کاهش یافت http://www.sardarcsp.com/

خدمت سربازی کاهش یافت

 5487 مدیر مشمولان ستاد کل نیروهای مسلح گفت: مدت خدمت مشمولان لیسانس یک ماه، فوق لیسانس 2 ماه، دکترا 3 ماه و فوق دکترا 4 ماه کاهش یافت.

برای خواندن به ادامه مطلب بروید...
 5487

HTML clipboard

خدمت سربازی کاهش یافت

 5487 مدیر مشمولان ستاد کل نیروهای مسلح گفت: مدت خدمت مشمولان لیسانس یک ماه، فوق لیسانس 2 ماه، دکترا 3 ماه و فوق دکترا 4 ماه کاهش یافت.


 5487

 5487خدمت سربازی کاهش یافت http://www.sardarcsp.com/سرتیپ دوم پاسدار موسی کمالی روز سه‌شنبه در جمع خبرنگاران افزود: پیشنهاداتی از سوی ستاد کل نیروهای مسلح در خصوص کاهش مدت زمان خدمت سربازی مشمولان لیسانس به بالا به مقام مظعم رهبری ارسال شد که با توجه به استقبال گسترده جوانان ذکور کشور برای انجام به موقع خدمت سربازی و تأمین مشمولین مورد نیاز کشور به تأیید معظم له رسید و تصویب شد.

کمالی ادامه داد: برای استفاده بهینه از تحقیقات و اختراعات، محققین و مخترعین دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی، مراکز تحقیقاتی در امر دفاع و امنیت اساس ضوابطی که از سوی ستاد کل نیروهای مسلح تهیه و ابلاغ می‌شود مدت خدمت محققین فوق لیسانس و بالاتر به ازای تحقیق یا اختراعی که در خصوص مسائل نیروهای مسلح ارائه نمایند دو ماه تا یکسال کسر شد.

وی همچنین در مورد کاهش مدت زمان سربازی مشمولان لیسانس و بالاتر از لیسانس گفت: مدت مشمولین لیسانس یک ماه، فوق لیسانس دو ماه، دکترا سه ماه و فوق دکترا 4 ماه کسر شد.

وی همچنین در مورد بسیجیان فعال گفت: بسیجیانی که از سن 16 سال تمام عضو بسیج نیروی مقاومت سپاه پاسداران باشند و به طور منظم با آن نیرو همکاری داشته باشند هر سال خدمت آنان متناسب با میزان فعالیت معادل 45 روز تا 3 ماه جزء خدمت وظیفه عمومی آنان محسوب شده و حداکثر 9 ماه از خدمت دوره ضرورت آنها کسر خواهد شد.

وی همچنین در مورد جانبازان گفت: خدمت سربازی یکی از فرزندان جانبازانی که کمتر از 25 درصد جانبازی دارند به تناسب کسر خواهد شد. ولی در هر حال این مشمولان لازم است آموزش نظامی خود را طی کنند.

قبلا طی مصوبه ای از سوی ستاد کل نیروهای مسلح یکی از فرزندان جانبازان 25 درصد و بالاتر و دو فرزند از جانبازان 50درصد به بالا از دوره خدمت ضرورت معاف شدند.

وی افزود: همچنین در مورد افرادی که سابقه رزمندگی آنها کمتر از 30 ماه حضور در مناطق عملیاتی دوران دفاع مقدس باشد به تناسب از خدمت یکی از فرزندان آنها کسر خواهد شد اما در هر حال آموزش نظامی باید طی شود.

ستاد کل نیروهای مسلح قبلا همچنین در مورد رزمندگانی که دارای 30 ماه سابقه جبهه بودند اعلام کرده بود که یک فرزند آنها و افرادی که 60 ماه سابقه جبهه داشتند دو فرزند آنها از خدمت دوره ضرورت معاف شدند.

وی در مورد خانواده هایی که سه فرزند آنها خدمت سربازی را انجام داده باشند گفت: یکی از فرزندان خانواده‌هایی که سه فزرزند آنان خدمت دوره سربازی را انجام داده باشند معاف می‌شوند.

وی همچنین مشمولینی که دارای فرزند معلول هستند را نیز از انجام خدمت دوره ضرورت معاف اعلام کرد و گفت: خانواده هایی که یکی از فرزندان آنها در حین خدمت فوت کرده باشد فرزند دیگر از انجام خدمت دوره ضرورت معاف خواهد شد.

وی مهلت اجرای این مصوبه را از تاریخ 1/3/88 تا تاریخ 30/12/89 اعلام کرد و گفت تمامی کسانی که به خدمت اعزام شده‌اند و همچنین آماده اعزام به خدمت هستند در شمول این مصوبه قرار دارند.

کمالی همچنین تأکید کرد: این مصوبات شامل افرادی که غیبت از خدمت یا فراری هستند نمی‌شود.
 5487 5487

منبع خبر : شفاف - http://shafaf.ir/fa/pages/?cid=2670

نظرات() 

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات