بهترین عکس ها

جمعه 18 اردیبهشت 1388

مدعیان ریاست جمهوری چه می‌گویند؟

نویسنده:   

HTML clipboard

مدعیان ریاست جمهوری چه می‌گویند؟ http://www.sardarcsp.com/

مدعیان ریاست جمهوری چه می‌گویند؟

درمیان افراد ثبت نام كننده 7 نفر دارای مدرك دكتری، 8 نفر دارای مدرك كارشناسی ارشد، 13 نفر دارای مدرك كارشناسی، 5 نفر فوق دیپلم و 7 نفر دارای مدرك دیپلم هستند البته باید بگویم كه تائید صحت مدارك آنها بر عهده ما نبود و بر اساس اظهار نظر خود آنها بوده است.
 5487

برای خواندن به ادامه مطلب بروید...

HTML clipboard

مدعیان ریاست جمهوری چه می‌گویند؟

درمیان افراد ثبت نام كننده 7 نفر دارای مدرك دكتری، 8 نفر دارای مدرك كارشناسی ارشد، 13 نفر دارای مدرك كارشناسی، 5 نفر فوق دیپلم و 7 نفر دارای مدرك دیپلم هستند البته باید بگویم كه تائید صحت مدارك آنها بر عهده ما نبود و بر اساس اظهار نظر خود آنها بوده است.
 5487


 5487

مدعیان ریاست جمهوری چه می‌گویند؟ http://www.sardarcsp.com/وی با اشاره به شغل افراد ثبت نام كننده نیز گفت: شغل افرادی كه در انتخابات ثبت نام كردند عبارتند از دندان پزشك، مدیر عامل، كارشناس، پژوهشگر، فرهنگی، بازنشسته، كارمند، شغل آزاد و راننده تریلی است.

نگاهی به وعده ها و گفته های برخی از نامزدان ریاست جمهوری در نخستین روز ثبت نام:

در شورای شهر 3698 رای آوردم

پیام احمدی كاشانی 31 ساله از تهران، دلیل اصلی حضور در ستاد انتخابات كشور برای كاندیداتوری را رسیدن موج بحران بزرگ اقتصادی جهان به مرزهای ایران عنوان كرد و گفت: باید برای مقابله با تبعات گسترده مشكلات اقتصادی ناشی از بحران تیم بزرگ اقتصادی با برنامه‌های كارشناسی حاكم شود.

وی با بیان اینكه حضورم در عرصه انتخابات در برابر بزرگان كشور تاثیری ندارد، افزود: هر ایرانی حق دارد خودش را برای ریاست جمهوری كاندیدا كند و با توجه به گذشته خود كه كاندیدای دور قبل شورای شهر تهران با 3 هزار و 698 رای بودم، برای انتخابات ریاست جمهوری نیز به میدان آمدم و مجموعه‌ای از دوستان همكارم قرار است مرا در این دور از انتخابات همراهی كند.

وی شعار انتخاباتی خود را نیز "ایران آباد " عنوان كرد.

اگر احمدی نژاد نامزد شود به نفع او كنار می روم

محسن هادی نجف‌آبادی به عنوان اولین ثبت‌نام كننده انتخابات ریاست جمهوری دهم پس از طی مراحل ثبت نام خود و ارائه مدارك لازم، در جمع خبرنگاران گفت:بنده با دولت نهم و تیم دولت نهم، كابینه‌ام را تشكیل خواهم داد و راه احمدی‌نژاد را در اداره كشور ادامه خواهم داد.

هادی نجف‌آبادی با اشاره به برنامه‌های خود گفت:‌عدالت محوری، حمایت از روحانیت، تقویت اركان نظام، توجه به امنیت كشور و مبارزه با افراطی‌گری از جمله برنامه‌های من است چرا كه افراطی‌گری لطمه‌های زیادی را به كشور زده است و اگر من رئیس‌جمهور شوم هرگز به دولت هشت ساله دوم خرداد برنمی‌گردیم چرا كه در آن زمان انحرافاتی زیادی داشتیم.

وی همچنین ادامه داد: ‌اولین كار من تشكیل عدالتخانه در كشور است چراكه درخت تنومند نظام با ظلم و فساد آسیب می‌بیند و هر كسی كه در این كشور به او ظلم شده است را به این عدالتخانه‌ها دعوت می كنند و مذاكراتی با قوه قضائیه خواهم داشت تا ظلم از بین برد .
این حقوقدان در خصوص برنامه‌اش نسبت به مساله هسته‌ای گفت: مسئله هسته‌ای را با جدیت دنبال می‌كنم و برای مذاكره با آمریكا هرگز عجله نخواهم كرد چراكه آمریكا باید به خاطر ظلم‌هایی كه به ایران كرده پاسخگو باشد.

هادی نجف‌آبادی با اشاره به شعار خود در انتخابات ریاست جمهوری دهم گفت:‌ عدالت‌محوری، ظلم‌ستیزی، مردم‌داری و محبت به مردم از مهم‌ترین شعارهای من در انتخابات است.
وی در خصوص میزان رای‌آوریش در انتخابات گفت: در حال حاضر نظر دقیقی در خصوص میزان رای‌ام ندارم اما امیدوارم رای من صد درصد باشد.

این حقوقدان با اشاره به مهم‌ترین رقیبان خود گفت: بنده بزرگترین رقیب خود را دوم خردادی‌ها می‌دانم.

اولین ثبت‌نام كننده ریاست جمهوری دهم با اشاره به حضور احمدی‌نژاد در انتخابات گفت: ‌اگر احمدی‌نژاد در انتخابات حضور پیدا كند بنده به نفع ایشان كناره‌گیری خواهم كرد.

محسن هادی نجف‌آبادی كه دارای لیسانس حقوق است از جمله مهمترین سمت‌های گذشته خود را مشاور استاندار سیستان و بلوجستان، معاون فرماندار ملایر و مدیر سازمان اتكا اعلام كرد.

برج ایفل را در انگلستان دیده‌ام

محسن یگانه‌فر یكی از داوطلبین دهمین دوره ریاست جمهوری كه در ابتدا خود را لیسانس مدیریت صنعتی و پس از آن دكترای پزشكی و جراح داخلی معرفی كرد، در جمع خبرنگاران گفت: سال 1349 برای دریافت دكترای پزشكی وارد دانشگاه شدم و در سال 1381 درس خود را به پایان رساندم و هم اكنون به همراه یك پزشك دیگر و با كمك یكدیگر، كار نوشتن نسخه‌ها را برای مردم را انجام می‌دهیم.

وی ادامه داد: به كشورهای مختلفی سفر كرده‌ام و برج ایفل را در انگلستان از نزدیك دیده‌ام!

یگانه‌فر افزود: در قالب ائتلاف بزرگی كه با احمدی‌نژاد تشكیل داده‌ایم هر وزارتخانه و حتی جایگاه رئیس‌جمهوری را با 2 نفر اداره می‌كنیم و من دست‌های نامرئی انتخابات ریاست جمهوری خواهم بود.

این داوطلب كاندیداتوری دهمین دوره انتخابات نیز بیان داشت: برای توسعه كشور 16 محور در نظر گرفته‌ام كه با كمك دوست خود كه با هم نسخه می‌پیچیم، آنها را به تدریج اعلام می‌كنم.

مبتكر گفتگوی تمدن‌ها بودم

عباس غفاری یكی دیگراز داوطلبین دهمین دوره ریاست جمهوری كه خود را دكتر در جمع خبرنگاران معرفی كرد، با بیان اینكه 2 هیئت دولت تشكیل می‌دهم، اظهار داشت: در تشكیل دولت از انجمن جوانان كشور و انجمن صنفی دانشجویان بهره می‌برم و معتقدم باید رابطه با آمریكا و اسرائیل را بر حسب زمان و مكان پیش برد.

وی اظهار داشت: حزب من حزب عشق است و كلیات سخنان خود را در سازمان ملل خواهم گفت و باید گفت كه ایده گفتگوی تمدن‌ها از من بود و من آن را به اسم هنر و تكنولوژی در قالب اختراعی به ثبت رساندم.

این داوطلب انتخابات دهمین دوره ریاست جمهوری تاكید كرد: هیچكدام از وزرای من برای مردم شناخته شده نیستند، اما همه آنها دكترا و فوق دكترای تخصصی دارند و باید مردم برای ساخته شدن كشور كمك كنند.

وی در حالی كه بر ضرورت اهمیت به تولید داخلی تاكید می‌كرد با سوال خبرنگاری مواجه شد كه از وی پرسید؛ چرا علیرغم این همه شعار، كت و شلوار شما خارجی است، كه وی پاسخ داد: باید این مسائل را كنار گذاشت. از كجا معلوم كه این لباس‌های من ایرانی نباشد و مارك چینی به آنها زده نشده باشد؟! من در عمل به تولید داخلی اهمیت می‌دهم.

وی گفت: به هیچ كس قول پرداخت 100 یا 200 هزار تومان را نمی‌دهم اما حقوق یك كارمند نباید زیر 800 هزار تومان و حقوق مدیران زیر 2/1 میلیون تومان باشد.

این فرد با اشاره به اینكه من در سازمان برنامه و بودجه، مشاور فرهنگی و هنری آقای خاتمی بودم، افزود: همین داستان یوسف و زلیخا را به سبك امروزی آن در 3 هزار و 460 صفحه نوشتم و به سیما فیلم دادم و بعد از چند ماه دیگر دیدم به دست كسی دیگر افتاد.

چاه‌های نفت را پلمب می‌كنم

بهجت رضایی سومین زنی بود كه امروز سه‌شنبه برای داوطلبی كاندیداتوری برای دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در ستاد انتخابات كشور حاضر شد و اقدام به ثبت نام كرد.

وی در جمع خبرنگاران به سوالات رسانه‌های داخلی با زبان فارسی و به سوال خبرنگاران خارجی نیز به زبان انگلیسی پاسخ می‌داد.

رضایی كه به بیان خود دارای مدرك فوق لیسانس جامعه شناسی از دانشگاه سواز لندن است، گفت: من با توجه به رشته كاری و تحقیقاتی گسترده ای كه در زمینه تاریخ روابط میان ایران و انگلستان داشتم، متوجه شدم كه بزرگترین مشكل كشور بیكاری، نبود مسكن و گرانی است و عامل بخش بزرگی از مشكلات در كشور ما دشمنان این كشور بودند.

رضایی گفت: اسرائیل باید منحل شود و مردم بیكار و بیعار آمریكا و اسرائیل كه به مردم فلسطین ظلم می‌كنند و به زور وارد سرزمین‌های این مردم شده اند، از این كشور بروند.

وی در خصوص اوباما و سیاست های وی برای جهان گفت: رئیس جمهور جدید آمریكا سخنران خوبی است ولی تنها یك مترسك است و با توجه به اینكه در روابط بین المللی هیچ قاعده و اصولی وجود ندارد. آمریكا مداوم نقش یك زورگو را در سیاست‌های جهانی بازی كرده است. البته سیاه پوست‌ها مدیران خوبی هستند و سخنرانی‌های خوبی می‌كنند اما باید مراقب اوباما بود.

داوطلب كاندیداتوری داوطلب دهمین دوره ریاست جمهوری با بیان اینكه با میرحسین موسوی، خاتمی و كروبی هیچ نقطه مشتركی ندارد، افزود: اگر به جایگاه رئیس جمهوری برسم، خاتمی را به جرم جاسوسی دستگیر می‌كنم.

وی ادامه داد: همه باید دارای كار شوند و حقوق بگیر و سیاست‌مان را به سمت كاهش میزان صدور نفت به پیش ببریم و درب چاههای نفت را پلمپ كنیم و به همان شیوه كه در گذشته كه نفت كشف نشده بود، كشور را اداره كنیم.

رضایی در خصوص جایگاه خانم‌ها در كابینه نیز گفت: از خانم‌ها كسانی را نمی‌شناسم و باید خانم های كاردان و قابل، خودشان را به من نشان دهند و در صورت پیروزی در انتخابات از آنها استفاده كنم.

همه خانم‌ها ثبت‌نام كنند

آلینا ساكی بانوی 37 ساله خرم‌آبادی در جمع خبرنگاران پس از ثبت‌نام برای اعلام كاندیداتوری اظهار داشت: من كارشناس مامایی و دارای مدرك دكترای روان‌شناسی هستم و با اعتماد به نفس به میدان آمده‌ام و معتقدم كه خانم‌ها نباید خودشان را دست كم بگیرند و باید با قدرت در عرصه‌های سیاسی و اجتماعی حضور یابند.

وی تاكید كرد: باید بصورت مساوی به همه اقشار در جامعه نگاه شود و با برداشتن كنكور از سر راه جوانان، در شور و نشاط عمومی تحول ایجاد كرد.

این بانوی خرم آبادی با بیان اینكه اگرچه می دانم از سوی شورای نگهبان رد صلاحیت می‌شوم، اما با اعتماد به نفس به میدان آمدم و معتقدم هر خانم ایرانی كه در خود می‌بیند باید برای ثبت‌نام اقدام كند.

برای اعتراض ثبت نام كرده ام

امین نورا جوان 23 ساله‌ای كه با ظاهری آراسته برای ثبت‌نام در انتخابات ریاست‌جمهوری دهم در ستاد انتخابات كشور در وزارت كشور حاضر شده بود، پس از تكمیل فرمها و ارائه مدارك لازم در جمع خبرنگاران با معرفی خود گفت: من اهل زابل و فارغ‌التحصیل مهندسی برق از دانشگاه آزاد اسلامی تهران مركز هستم.

وی با اشاره به اهداف خود برای ثبت نام در انتخابات گفت: در اعتراض به نحوه ثبت‌نام افراد در انتخابات ثبت‌نام كرده‌ام و حتی قصد كاندیداتوری و تایید صلاحیت ندارم و تنها هدف من بالا بردن آمار ثبت‌نام كنندگان انتخابات است تا برای این شرایط كه هر فردی با هر شرایطی ثبت‌نام می‌كند، تصمیمی گرفته شود.

این جوان 23 ساله كه انتخابات ریاست‌جمهوری نهم نیز ثبت‌نام كرده اما رد صلاحیت شده بود، با اشاره به یكی دیگر از اهداف خود برای ثبت‌نام در انتخابات گفت: از بین‌بردن بروكراسی اداری یكی دیگر از اهداف من است چرا كه این بروكراسی در ادارات مردم را اذیت می‌كند.

وی با بیان اینكه من مطمئن هستم تأیید صلاحیت نمی‌شوم، گفت: تنها حضور من برای اعتراض به نبود یك قانون مشخص برای ثبت‌نام كاندیداها است.

امیر نورا در پایان با اشاره به اولین كاری كه پس از رئیس‌جمهوری شدن انجام می‌دهد، گفت: مانند دیگر كاندیداها اول از مردم تشكر می‌كنم.

نوكر مردم هستم

علی اكبر نصیری یكی از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری دهم كه با لباسی سفید رنگ كه بر روی آن پرچم ایران و شعارهایی با مضمون "نوكر ملت هستم "، نامزد انتخابات ریاست جمهوری و نام فامیلی خود را نوشته بود، پس از ثبت نام و ارائه مدارك خود به ستاد انتخابات كشور، در جمع خبرنگاران گفت: زحمت كشیده و در سیاه‌چال های شاه زندانی بوده است.

وی در اواسط صحبت‌های خود جملاتی را به زبان انگلیسی به خبرنگاران می‌گفت.

این داوطلب انتخابات ریاست جمهوری كه شغل خود را تدریس خصوصی زبان فارسی اعلام كرد، اظهار داشت: من كاندیدا شدم تا كشور را از دست غرب نجات دهم و هیچكس را رقیب خود نمی‌دانم و اگر انتخاب شوم 24 ساعته برای مردم كار خواهم كرد.

نصیری گفت:‌ باید افكار فرعون نابود شود و من نوكر مردم هستم و این لباسی كه به تن دارم لباس رزم ملت ایران است.

این داوطلب انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به سوال خبرنگاران در پاسخ به سوالشان گفت: سوالات خود را به من كتبی بدهید تا من به آنها بعدا پاسخ بدهم.

وی در خصوص حضور زنان در كابینه‌اش گفت: من خدمتگزار زنان عزیزی هستم كه در جامعه زحمت می‌كشند.

این داوطلب انتخابات ریاست جمهوری دهم با اشاره به تعیین وزرایش و اصرار خبرنگاران برای نام بردن اسامی آنها گفت: من تنها وزرایم را به مجلس معرفی می‌كنم.

بر روی لباس این پیرمرد جملاتی همچون نوكر ملت، كاندیدای انتخابات ریاست جمهوری دهم و همچنین فامیلی خود (نصیری) نوشته شده بود و یك سربند سفید با جملاتی سبزرنگ وجود داشت و این ظاهر وی در ابتدای ورود به ستاد انتخابات، توجه خبرنگاران رسانه‌های داخلی و خارجی را به خود جلب كرده بود، بطوری كه خبرنگاران پس از ورود وی به ستاد انتخابات كشور در محل خروج داوطلبان تجمع كرده بودند تا با وی مصاحبه كنند.

استخدام بانوان را ممنوع می‌كنم

محرم كاشانی 49 ساله با شغل آزاد كه نماینده‌ای برای ثبت‌نام ستاد انتخابات كشور روانه كرده بود، تنها سواد خواندن و نوشتن دارد و در قالب بیانه‌ای كه یك نسخه از آن را به نماینده خود سپرده بود، تاكید كرده كه كلیه هزینه‌های بهداشتی و درمانی از ویزیت دكتر تا خرج كفن و دفن و گورستان را برای مردم رایگان خواهد كرد.

وی همچنین اعلام كرده كه كلیه مراكز آموزشی از ابتدایی تا سطوح عالی رایگان خواهد بود و در كنار تمامی مدارس و بیمارستانها و مساجد و حتی ترمینالهای زمینی و هوایی و دریایی خوابگاه عمومی احداث می‌كند.

محرم كاشانی قول داده است كه بهره‌های بانكی را كاملا مسدود و ممنوع خواهد كرد و استخدام بانوان را در تمام مراكز اداری و اجرایی و حتی خروج مجردی از كشور را ممنوع خواهد كرد.

وی همچنین بیان داشته كه بانكها در هم ادغام و كلیه مسافرتهای مقامات دولتی را حذف كرده و خسارت 8 سال جنگ را از دولت عراق و خسارت ایران را از دولت افغانستان و خسارت جمعه خونین را از دولت عربستان پس می‌گیرد.

برای حامیانم كاری می كنم كارستان

نماینده دوره‌های دوم، سوم و ششم مجلس شورای اسلامی از حوزه انتخابیه اهر و هریس با 74 سال به نام قاسم معماری دومین داوطلب كاندیداتوری انتخابات ریاست جمهوری بود كه امروز با حضور در ستاد انتخابات كشور اقدام به نام نویسی كرد.

وی كه در خصوص مسائل مختلف كشور به سئوالات خبرنگاران پاسخ می‌داد، گفت: تا تائید صلاحیت نشدم اقدام به تبلیغات نخواهم كرد و معتقدم تبلیغات در این وضعیت غیرقانونی است و ما كه می‌خواهیم رئیس جمهور این كشور شویم باید لااقل به اصول قانون معتقد باشیم.

معماری كه بازنشسته آموزش و پرورش نیز هست با بیان اینكه بارها پیشنهاد وزارت و استانداری داشته است بیان كرد كه قیمت نفت نسبت به سال‌های اوایل انقلاب رشد بسیاری داشته، اما امنیت شغلی بیمه و بازنشستگی برای جوانان وجود ندارد، من اولین كسی بودم كه در برابر گزینش بازی‌ها در این كشور ایستادم.

وی در پاسخ به سوال خبرنگاران مبنی بر اینكه رویكرد شما با آمریكا و غرب و شرق چیست؟ گفت: شرق و غرب مثل دو لبه قیچی هستند و كشورهای جهان سوم وسط این دو قیچی گرفتار شدند ما باید روی پای خودم بایستیم و خودمان را باور كنیم.

معماری تصریح كرد: در دور قبل انتخابات ریاست جمهوری رد صلاحیت شدم، اما امیدوارم در این دوره با توجه به اینكه به هیچ جناحی وابسته نیستم تائید صلاحیت شوم و معتقدم حامیان من از میان كتك خوردگان و مظلومین جامعه هستند و باید برای آنها كاری كارستان كرد.

نهضت خویشاوندان تشكیل می دهم

علی اصغر صالحی یكی دیگراز داوطلبان كاندیداتوری دهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری كه دارای مدرك دیپلم است با حضور در جمع خبرنگاران به سوالات آنها پاسخ گفت.

وی اظهار داشت: 4 سال پیش نیز با اعلام كاندیداتوری، بیان كردم كه می‌خواهم پسرم را در جایگاه وزارت مسكن قرار دهم اما امسال بعد از 4 سال آمده‌ام تا مشكل مسكن همه مردم را حل كنم ولی پسرم هنوز خانه‌دار نشده است و اگر بتوانم 20 هزار متر مربعی كه در حصارك دارم را بگیرم، آن را میان محرومین و فقرا تقسیم خواهم كرد.

وی شعار انتخاباتی خود را رفع فقر و محرومیت و تامین مسكن عنوان كرد و گفت: من خودم 50 سال است كه اجاره‌نشینم و معتقدم باید با تشكیل نهضتی با نام نهضت خویشاوندان، همه افراد فامیل به یكدیگر برای خانه‌دار شدن كمك كنند.

می توانم باطن افراد را ببینم

شهرام مهرابی از داوطلبان انتخابات ریاست جمهوری دهم پس از انجام مراحل ثبت نام با ظاهری نامتعارف در جمع خبرنگاران حاضر شد و گفت: من عارف و درویش هستم و از آسمان برای من علم و مدرك می آید و می توانم باطن افراد را ببینم.

وی كه با ظاهری عجیب و كلاه كابویی در ستاد انتخابات حاضر شده بود، گفت:برای من هیچ رقیبی وجود ندارد و تنها در جهت خدمت به مردم كاندیدا شده ام.

او در پاسخ به سوال خبرنگاران در باره ظاهر خود مدعی شد كه ظاهر خود را تغییر داده اما با همین پوشش به ریاست جمهوری خواهد رفت.

این داوطلب انتخابات ریاست جمهوری به داشتن توانایی تقلید صدای برخی خوانندگان اشاره كرد و قظعاتی از اشعار خوانندگان لس آنجلسی را خواند. او گفت: من بیم دهنده و بشارت دهنده هستم.
 5487 5487

منبع خبر : جام جم - http://jamejamonline.ir/newstext.aspx?newsnum=100905977018

نظرات() 

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات