بهترین عکس ها

یکشنبه 13 اردیبهشت 1388

رابطه كندی اینترنت با سال اصلاح الگوی مصرف

نویسنده:   

HTML clipboard

رابطه كندی اینترنت با سال اصلاح الگوی مصرف http://www.sardarcsp.com

رابطه كندی اینترنت با سال اصلاح الگوی مصرف

 5487 پهنای باند كل كشور ایران در نهایت به 15000 مگابیت درثانیه یعنی 1500 مگابایت در ثانیه یا یك و نیم گیگابایت در ثانیه می رسد كه رقم فوق العاده پایینی است.

برای خواندن به ادامه مطلب بروید...

HTML clipboard

رابطه كندی اینترنت با سال اصلاح الگوی مصرف http://www.sardarcsp.com

رابطه كندی اینترنت با سال اصلاح الگوی مصرف

 5487 پهنای باند كل كشور ایران در نهایت به 15000 مگابیت درثانیه یعنی 1500 مگابایت در ثانیه یا یك و نیم گیگابایت در ثانیه می رسد كه رقم فوق العاده پایینی است.

یكی‌ از كاربران به نام " فرشته كریمی " با ارسال یك نامه الكترونیكی در مطلبی با عنوان "رابطه كندی اینترنت با سال اصلاح الگوی مصرف " به بررسی كندی سرعت اینترنت در كشور و ارتباط آن با افزایش مصرف برق پرداخته است.
برپایه این خبر در این مطلب، آمده است:

پهنای باند كل كشور ایران در نهایت به 15000 مگابیت درثانیه یعنی 1500 مگابایت در ثانیه یا یك و نیم گیگابایت در ثانیه می رسد كه رقم فوق العاده پایینی است.

با یك محاسبه ساده ساده در ذهن خود متوجه كم بودن این سرعت می شوید آمار كابران اینترنت در ایران (آمار واقعی) بیش از 18 میلیون نفر نیست كه معمولا از كل كاربران اینترنت یك كشور كل كاربران آنلاین 10 تا 15 درصد این تعداد را شامل میشود كه 10 درصد 18 میلیون نفر میشود حالا كلا میگوییم 2 میلیون نفر كه باید آنلاین باشند، یعنی این 2 میلیون نفر باید از ظرفیت 1500 مگابایت در ثانیه كل كشور استفاده كنند كه اگر ما عدد 1500000 كیلوبایت در ثانیه را به جمعیت 2 میلیونی آنلاین كل كشور تقسیم كنیم به هر كدام از آنها كمتر از یك 1 كیلوبایت در ثانیه سرعت و عرض باند میرسد!!!

با توجه به اینكه 99 درصد از كاربران اینترنت خانگی در ایران از تلفن بصورت دایال آپ برای استفاده از اینترنت استفاده می كنند(آمار خود مخابرات) و سرعت آنها هم از 3 تا 4 كیلوبایت در ثانیه بیشتر نمی شود پس یك كاربر معمولی در یك ساعت بیش از 12 مگابایت در بهترین شرایط نمی تواند فایل از اینترنت دانلود كند با حساب اتصال روزانه 4 ساعت استفاده از اینترنت حداكثر 60 مگابایت فایل در یك روز می توان از اینترنت دایالاپی فایل دانلود كرد.

خوب مقدار مصرف برق 4 ساعت در روز یك كامپیوتر معمولی (بدون احتساب هزینه برق مصرفی خطوط مركز مخابراتی و آی اس پی در زمان استفاده) عدد حدود 1 كیلو وات در روز است و در ماه می شود 30 كیلو وات كه رقم خیلی زیادی است.

اگر سرعت اینترنت این كاربر فرضی 50 كیلوبایت در ثانیه بود بجای 3 كیلوبایت در ثانیه، این كاربر می توانست 60 مگابایت فایل را كه برایش 4 ساعت وقت و انرژی هدر دادند را در مدت تنها بیست 20 دقیقه دانلود كنند كه مقدار برق مصرفی آن هم حدود دوازده برابر كمتر از مصرف برق 4 ساعته حالت قبل است و میزان آن هم حدودا یك دهم كیلو وات در روز و 3 كیلو وات در ماه می شود!!!

یعنی مثلا یك و نیم میلیون نفركاربر آنلاین با سرعت 3 كیلوبایت در ثانیه و مدت استفاده چهار ساعت در روز ضرب در 27 كیلووات در ماه هدر روی برق ( اختلاف 30 و 3 كیلووات) می شود 54000 مگاوات برق هدر می رود كه مسئول آن هم وزرات ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

در انتهای این نویسنده چنین نتیجه می گیرد: حالا اگر ما 54000 مگاوات رو در قیمت هر كیلووات 70 تومان ضرب كنیم به عدد هولناك روزانه 4 میلیارد تومان نابودی منابع مالی البته بجز از بین رفتن وقت و انرژی افراد می رسیم.

 5487

منبع خبر : عصر ایران - http://www.asriran.com/fa/pages/?cid=71072

نظرات() 

آمار وبلاگ

  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :

شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Mobile Traffic | سایت سوالات